İYİ BİR WEB SİTESİNE İHTİYACINIZ VAR?

İşletmeniz iyi bir web sitesi olmadan bu kadar ilerlediyse merak ediyor olabilirsiniz: İşletmem için bir web sitesine ihtiyacım var mı? İşletmemin zaten bir tane olmadan başarılı olması ne anlama geliyor?

Kısa cevap, işiniz için bir web sitesine yatırım yapmak için daha iyi veya daha önemli bir zaman olmadığıdır. Bir web sitesi, işletmeler için çok çeşitli avantajlar sunar ve bu avantajların çoğu, tıpkı İnternet'in kendisi gibi yıldan yıla katlanarak artar.

İkna olmadınız mı? İşletmenizin iyi bir web sitesinden alabileceği en büyük on avantajı topladık.

Günümüz tüketicilerinin% 84'ü bir web sitesinin işletmenizi yalnızca sosyal medya profillerine sahip şirketlerden daha güvenilir hale getirdiğini düşünmektedir . Web siteniz, işletmenizin sahip olduğu tüm profesyonel sertifikaları veya ödülleri göstermek için de mükemmel bir yerdir.

Bunun ötesinde, kendi web sitenize sahip olmak, özellikle şimdiye kadar iş yapmak için kişisel bir e-posta adresi kullandıysanız, tüm yazışmalarınıza bir profesyonellik düzeyi ekleyen markalı bir e-posta adresi (örn. mehmet@firmaadı.com) oluşturmanıza olanak tanır.

İşletmenizin mevcut büyüklüğünden memnun olabilirsiniz, ancak her şirket müşteri cirosunu tecrübe eder. Sürekli başarıyı teşvik etmek için yeni müşteriler çekmeniz gerekir ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri de Google'da görünür olmanızdır.

İyi optimize edilmiş bir web sitesi, işletmenizin çeşitli arama terimleri için iyi sıralamasına yardımcı olabilir ve sürekli yeni müşteriler akışı çekebilir.

Web sitenizde yüksek kaliteli fotoğraflar sergileyerek potansiyel müşterilere sizinle birlikte çalıştıklarında ne alacaklarını gösterebilirsiniz.

İnsanlara fiziksel konumunuza girmenin nasıl bir his olduğunu vermek için web sitesi tasarımınızı özellikli görüntülerle birlikte kullanabilirsiniz. Bu, özellikle konumunuzun “hissine” bağlıysa iyi çalışır .

Yapabileceğiniz başka bir şey, doğru müşterileri çektiğinizden emin olmak için ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında önemli bilgileri web sitenizde yayınlamaktır . Örneğin, bir restoran işletiyorsanız , menünüzde glutensiz herhangi bir öğeyi işaretlemek isteyebilirsiniz, böylece Çölyak hastaları veya gluteni tehlikeli hale getiren diğer koşullar kuruluşunuzda yiyebileceklerini bilmelidir.

En iyi yorumlarınızı ve / veya referanslarınızı web sitenizde belirgin bir şekilde göstermek, sosyal kanıt oluşturmanın harika bir yoludur . Bu, kar amacı gütmeyen STEAMLabs web sitesinde yapılan inceleme gibi kişisel müşteri referansları şeklinde olabilir.

İşletmeniz gazetelerden veya popüler yerel bloglardan makalelerde yer aldıysa, bunları da öne çıkarabilirsiniz.

En iyi yorumlarınızı web sitenizde yayınlamak, kalıcı bir arşiv oluşturmanın ikincil amacına da hizmet eder. Bu, üçüncü taraf inceleme siteleri gelecekte bir noktada kapansa bile en iyi incelemelerinize erişebileceğiniz anlamına gelir.

Bir web sitesi, iletişim bilgilerinizi potansiyel müşteriler için kolayca erişilebilir hale getirmek için harika bir yerdir. Hatta her bir sayfada görünmesi için iletişim bilgilerinizi bir üstbilgi veya altbilgide yayınlayabilirsiniz.

Modern web sitesi oluşturucuları (biraz daha fazlası) , işletme e-postanızı spam'dan koruyabilecek bir iletişim formu oluşturmayı da kolaylaştırır.

Bir web sitesi, haritaları doğrudan içeriğinize yerleştirmenize olanak tanır.

Gömülü harita, bölgenizde fazla zaman harcamayan kişilerin işinizi bulmasını kolaylaştırır. Bu özellikle etkinlik düzenlerseniz harikadır, aksi takdirde işletmenizin bulunduğu mahallede vakit geçirmeyecek insanları çekebilirler.

Rakipleriniz henüz çevrimiçi değilse, muhtemelen yakında olacaklar. Öncelikle yüksek kaliteli bir web sitesi oluşturarak kendinizi alanınızda lider olarak kurun.

Rakipleriniz çevrimiçi ise, farklı bir fırsat türüne sahipsiniz: rakiplerinizin sitelerinden tamamen farklı bir web sitesi oluşturarak potansiyel müşterilere şirketinizi neyin farklı kıldığını gösterebilirsiniz

Oluşturulan web sitenizin, yazı güncellemeleri için kod bilgisine ihtiyacınız yok.

Başka bir deyişle, işlevsel, estetik açıdan hoş bir web sitesi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

2020'de yaklaşık 4,54 milyar insan (küresel nüfusun% 59'u) interneti kullanıyor ve giderek daha fazla kişi çevrimiçi oluyor.

Bir web sitesi olmadan, işletmeniz bu kişiler tarafından görülmez. Dijital çağa doğru ilerledikçe, bir web sitesine yatırım yapmadığınız sürece işiniz herkes için görünmez olacak.

Bu giderek dijitalleşen dünyada rekabet edebilmek için işletmenizin çevrimiçi olması gerekir.

Bir servet harcamadan tüm bu avantajlardan yararlanabilirsiniz.